آموزش خیاطی, آموزش عمومی

آموزش زنجیره دوزی با چرخ خیاطی ژانومه 802 و ژانومه 801

زنجیره دوزی یک نوع دوخت تزئینی است. با کمک بعضی از چرخ های خانگی مثل چرخ ژانومه 802 و 801 می توان دوخت زنجیره ای را اجرا کرد. قصد داریم در این مقاله طریقه زنجیره دوزی با چرخ 801 ژانومه و 802 ژانومه را برای شما شرح دهیم.

اولین کاری که برای زنجیره دوزی باید انجام دهید این است که ماکو چرخ خیاطی را تعویض کنید. برای دوخت زنجیره ای باید از ماکوی زنجیره دوزی استفاده کنید. ماکو زنجیره دوزی با قلاب کردن و بالا آوردن نخ رویی چرخ کار میکند. این نوع ماکو به نخ ماسوره نیاز ندارد و فقط با نخ بالایی دوخت را اجرا میکند.

ماکو زنجیره دوزی

برای عوض کردن ماکو چرخ خیاطی ابتدا ماکویی که روی چرخ است را بیرون بیاورید. برای نصب ماکو زنجیره دوزی قسمت زائده ماکو باید داخل ذوزنقه بزرگ بیوفتد. راه راحت تر برای جا انداختن ماکو زنجیره ای این است که ماکو را روی قاب ماکو بذارید. حالا یک فشار کوچک دهید تا تیک صدا دهد. سپس با انگشت ماکو را بچرخانید تا مجدد یک صدای تیک بشنوید. این صدا به این معناست که الان ماکوی شما در جای خود تنظیم شد.

نخ کشی چرخ خیاطی ژانومه برای زنجیره دوزی

نخ کشی برای دوخت زنجیره ای، با توجه به اینکه ماکو ی شما متفاوت است، کمی با نخ کشی معمولی فرق دارد. ابتدا طبق روال نخ کشی قرقره یا دوک نخ را در جای خود قرار میدهید.

نخ را میگیرید از مسیر ابتدایی نخ کشی عبور می‌دهید. به قسمت تنظیم نخ که رسیدید دقت کنید که پایه چرخ حتماً بالا باشد. این کار برای این است که نخ در حالت آزاد از پولک ها رد شود. در قسمت تنظیم نخ یک فنر فنتول وجود دارد که وقتی به این فنر تنظیم نخ ژانومه رسیدید نخ را آرام بالا بکشید تا از این قسمت رد شود. در ادامه نخ را از سمت راست شیطونک به سمت چپ شیطانک عبور میدهیم.

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که این روند که که همان مسیر نخ کشی معمولی است. تا اینجا بله درست است. نخ کشی دقیقا مانند نخ کردن چرخ های خانگی معمولی بود. تفاوت کار اینجاست. دقت کنید! برای زنجیره دوزی با چرخ ژانومه 802 در کنار شیطانک یک اهرم وجود دارد. این اهرم را باید پایین بکشید. این اهرم نکته اصلی و اساسی در انواع چرخ زنجیره دوزی برای اجرای دوخت زنجیره ای است. وقتی اهرم را پایین کشیدید. ادامه نخ کشی را انجام دهید. از دو قلاب که قبل از سوزن در مسیر است نخ را رد کنید.

زنجیره دوزی با چرخ ژانومه 802

حالا به سوزن رسیدید و باید سوزن چرخ را نخ کنید. برای اینکه نخ کردن سوزن راحت تر انجام شود گره سر نخ را یه پیج دهید و از سوراخ سوزن رد کنید. حالا چرخ خیاطی شما آماده دوخت است. توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از ماکو زنجیره ای نخ زیر نداریم.

طریقه زنجیره دوزی با ژانومه

در دوخت زنجیره ای شما فقط دوخت ساده دارید. یعنی دیگر دوخت زیگزاگ و دوخت تزئینی در زنجیره دوزی ندارید. پس چرخ را روی مدل ساده دوز تنظیم کنید و طول کار را روی 4 و پهنای کار هم نداریم و روی صفر قرار دهید. حالا با فشار دادن پدال چرخ شروع به زنجيره دوزی می‌کند.

ویژگی دوخت زنجیره ای به این شکل است که روی پارچه دوخت معمولی و پشت دوخت حالت قلاب است. دوخت آزاد یا دوخت موقت هم به این نوع دوخت می‌گویند. چون اگر شما بخواهید نخ را جدا کنید وقتی از پشت کار نخ را بکشید دوخت به راحتی باز می شود. اگر دقت کنید مثلا درب کیسه های برنج با این دوخت بسته بندی شده است.

بعد از پایان کار نخ را بلند تر بچینید و انتهای آن را محکم کنید. چرا که اگر به اشتباه نخ کشیده شود دوخت شما بطور کامل شکافته میشود.

خرید آنلاین با بهترین قیمت چرخ خیاطی ژانومه 802

زنجیره دوزی با چرخ خیاطی ژانومه 801

تا اینجا نحوه دوخت زنجیره ای برای ژانومه 802 را برای شما توضیح دادیم. خیلی از خیاطان برای زنجیره دوزی چرخ خیاطی ژانومه خود را از ژانومه 801 به 802 تعويض میکنند. چون به اشتباه فکر میکنند چرخ ژانومه مدل 801 زنجیره دوزی ندارد. نبود اهرمی که در توضیحات گفتیم نکته اساسی دوخت زنجیره ای است خیلی ها را به اشتباه می اندازد. ما برای شما خبر خوشی داریم. نیاز به عوض کردن چرخ ژانومه خود ندارید. خبر خوب اینکه با  ژانومه801 هم میتوانید دوخت زنجيره ای انجام دهید.

چرخ ژانومه 801 در دوخت زنجیره ای تنها تفاوتی که با چرخ ژانومه 802 دارد این است که اهرم مورد نظر زیر سرپوش چرخ قرار دارد. سرپوش را کنار بزنید میتوانید اهرم را ببینید. در شکل زیر میتوانید بطور واضح جای اهرم را ببینید. پس در چرخ 801 هم نخ کشی طبق روش همیشگی و معمول انجام دهید فقط بعد از شیطونک نخ را از اهرم رد کنید. سپس وارد سوزن نخ کنید. به این شکل می توانید با ژانومه 801 هم دوخت زنجیره دوزی داشته باشید.

اهرم زنجیره دوزی ژانومه 801

 

جمع بندی

چرخ ژانومه 801 یکی از چرخ های خانگی ژانومه می باشد. این چرخ خیاطی با کیفیت بالا و دوخت زیبای خود محصولی مناسب برای همه خیاط ها و پارچه های متنوع میباشد. اگر شما هم ژانومه 801 دارید و میخواهید دوخت زنجیره ای بزنید نیازی به چرخ خیاطی دیگری ندارید. چرخ خیاطی ژانومه شما چه مدل 802 باشد چه 801 میتوانید با آن زنجیره دوزی کنید. فقط کافیست یک نکته را بدانید. به این صورت که در ژانومه 802 هنگام نخ کشی باید اهرم کنار شیطانک چرخ خیاطی را پایین بیاورید. این اهرم نکته اصلی در اجرای دوخت زنجیره ای است. در چرخ 801 هم اگر سرپوش بالای سوزن را کنار بزنید این اهرم را میبینید. نخ را باید از این اهرم رد کنید تا ژانومه 801 شما زنجیره ای بدوزد.

زنجیره دوزی با چرخ ژانومه 801

به همین راحتی با دانستن این نکته ریز اما بسیار مهم و اساسی در مورد نحوه دوخت زنجیره ای با ژانومه میتوانید به راحتی زنجیره دوزی کنید.

شما عزیزان اگر تمایل به خرید چرخ خیاطی801 ژانومه و خرید ژانومه 802 دارید میتوانید هرگونه سوال در خصوص نحوه خرید کالا از ایزی دوخت و دریافت اطلاعات مدل مورد نظرتان را از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت و یا درج پیام در قسمت نظرات از کارشناسان ما بپرسید.

خرید چرخ خیاطی ژانومه با قیمت مناسب

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.