مقایسه محصول

10 تفاوت چرخ خیاطی ژانومه 802 و ژانومه 6000

شاید برای شما هم در خرید چرخ خیاطی این اتفاق پیش آمده باشد که برند چرخ خیاطی را انتخاب کرده اید اما بین چند مدل مردد مانده اید. چرخ خیاطی ژانومه یکی از برترین برند‌های چرخ خیاطی های گلدوزی و خانگی است. برند ژانومه چرخ خیاطی های مختلفی متناسب با نیاز های گوناگون به بازار عرضه کرده است.  دو مدل از مشهور ترین و با کیفیت ترین محصولات برند ژانومه چرخ خیاطی ژانومه 802 و ژانومه 6000 است. اگر برند مد نظر شما برای خرید چرخ خیاطی ژانومه باشد و بین مدل های 6000 و 802 آن مردد مانده باشید، مطمئنا با خواندن این مقاله تصمیم قطعی خود را برای خرید یکی از این دو مدل چرخ خیاطی خواهید گرفت. در این مقاله قصد داریم تا مقایسه ژانومه 802 و ژانومه 6000 را برای شما انجام دهیم. پس با ایزی دوخت همراه باشید.

تفاوت های چرخ خیاطی ژانومه مدل6000 و 802 در چیست؟

۱- تکنولوژی ساخت

سیستم طراحی 802 به صورت مکانیکی است یعنی تمام قطعات آن با استفاده از دینام و توپی که در چرخ خیاطی وجود دارد چرخ شروع به حرکت می کند. بنابراین در این مدل باید خودتان ژتون را تعویض کنید و مدل را مشخص کنید. حتی برای زدن جادکمه هم باید خودتان به صورت دستی شماره ها را عوض کنید. هوشمندانه کاری در این چرخ صورت نمیگیرد.

اما در چرخ خیاطی 6000 سیستم چگونه است؟

این چرخ خیاطی ها کامپیوتری یا الکترونیکی هستند. البته بهتر است به آن بگوییم الکترونیکی زیرا کیت دارند و با استفاده از کیت چرخ شما کنترل می شود. اما در کل به این نوع چرخ هم کامپیوتری می گویند که ما در این گفتگو شما را به صورت کامل با نحوه عملکرد آن آشنا می کنیم.

برای عوض کردن مدل ها در چرخ خیاطی 6000 فقط کافی است دکمه را بزنید تا مشاهده کنید که چرخ به صورت هوشمندانه روی مدل مد نظر شما دوخت را انجام میدهد.

مقایسه ژانومه 802 و ژانومه 6000

 

۲-تنوع دوخت حاشیه

دومین تفاوت این است که گاهی شما برای اینکه گل های بیشتری بتوانید با استفاده از چرخ خیاطی ژانومه 802 بزنید نیاز به ژتون دارید . بعضی ژتون ها آبی و برخی دیگر قرمز هستند . بعد از قرار دادن ژتون در چرخ خیاطی باید تنظیمات آن را انجام دهید. مثلا کشش دوخت باید تغییر کند و یا عرض دوخت را باید بعد از گذاشتن ژتون تغییر دهید. یا برای دوخت و دوز با بعضی از این ژتون ها نیاز دارید تا از سوزن دوقلو استفاده کنید که برای بهره بردن از این امکانات حتما شما به ژتون نیاز دارید.

اما چرخ خیاطی 6000 به دلیل سیستم طراحی شان که در بالا و در دلیل اول به آن اشاره شد الکترونیکی هستند و نیاز به ژتون ندارند. فقط با عوض کردن و زدن دکمه دوخت آنها جابجا می شود و شما را از لوازم جانبی دوخت مانند ژتون ها بی نیاز می کنند.

مقایسه ژانومه 802 و ژانومه 6000

 

۳- برق ورودی ژانومه 802 و ژانومه 6000

سومین تفاوت چرخ خیاطی مموری کرفت mc6000  و ژانومه 802 در سیستم برق ورودی آن است. سیستم طراحی برق چرخ خیاطی مدل 6000 با سیستم برق کشور سازنده آن یعنی کشور ژاپن که 110 ولت می باشد، طراحی شده است. از آنجایی که ولتاژ برق کشور ما 220 ولت می باشد برای استفاده بهینه از این چرخ خیاطی برای تبدیل و کاهش این ولتاژ باید از دستگاهی به نام ترانس استفاده کنید تا این تبدیل را انجام دهد. اما در چرخ خیاطی های مدل802 دیگر نیازی به ترانس ندارید و میتوانید مستقیم چرخ را به برق بزنید و از آن استفاده کنید.

تفاوت ژانومه 802 و ژانومه 6000

 

۴- دوخت حروف و اعداد

چهارمین تفاوت چرخ خیاطی های ژانومه مدل 6000 و ژانومه مدل802 در قابلیت دوخت حروف و اعداد است. چرخ خیاطی مدل 6000 ژآنومه با داشتن قابلیت دوخت حروف و اعداد لاتین روی پارچه این امکان را به شما می دهد تا بتوانید  اثرات بسیار زیبا و راحتی را در دوخت خلق کنید. که این ویژگی را در ژانومه 802 مشاهده نمیکنیم.

 

مقایسه ژانومه 802 و ژانومه 6000

خرید چرخ خیاطی ژانومه با قیمت مناسب۵- قابلیت تنظیم فشار پایه

پنجمین تفاوت چرخ خیاطی ژانومه  مدل 6000 و ژانومه ۸۰۲ در امکان تنظیم فشار پایه است. فشار پایه در چرخ 802 قابل تغییر نیست. البته راه حل هایی وجود دارد اما استفاده ازآن برای همه میسر نیست.

اما در 6000 یک اهرم مشکی رنگ زیر درپوش فوقاتی چرخ وجود دارد. همانطور که درعکس آن را مشاهده می کنید شما می توانید با استفاده از آن اهرم به راحتی فشار پایه را کم و یا زیاد کنید.

اختلاف ژانومه 802 و ژانومه 6000

 

۶- حافظه در مدل های دوخت

ششمین تفاوت چرخ خیاطی ژانومه 6000 و ژانومه 802 حافظه در مدل های دوخت است. حافظه از ویژگی های ژانومه 6000 می باشد. تا 17 مدل دوخت را می توانید در حافاظه ی آن ذخیره کنید. ویژگی این حافظه این است که کافی است شما فقط یک بار طول و عرضی برای دوخت برای مثال یک جادکمه به حافظه دستگاه بدهید تا برای همیشه بتوانید بدون اتلاف وقت برای دوخت های بعدی از آن استفاده کنید. در حالی که این قابلیت برای ژانومه 6000 وجود دارد، ژانومه 802 از این ویژگی بهره مند نمی باشد.

۷- مکان قاب ماکو

در ادامه مقایسه ژانومه 802 و ژانومه 6000 میرسیم به هفتمین تفاوت دو مدل ژانومه 6000 و 802 که مکان قاب ماکو است. در قاب ماکوی این دو مدل تفاوت در این است که در 802 در زیر تعبیه شده و در ژانومه 6000 از بالا باید نخ ماکو را تعویض کنید. این یک مزیت برای چرخ خیاطی ژانومه ۶۰۰۰ است که باعث می‌شود کار با آن راحت تر باشد.

مقایسه ژانومه 6000 و ژانومه 802

 

۸- برش نخ با استفاده از تیغ

هشتمین تفاوت بین این دو چرخ خیاطی مشهور برش نخ با استفاده از تیغ است. داخل چرخ خیاطی 6000 دو تیغ وجود دارد . یک تیغ ماسوره که برای بریدن نخ ماسوره استفاده می شود. تیغ دیگر کنار سوزن تعبیه شده که به راحتی می توانید بعد از اتمام کار نخ و یا اضافه پارچه را برش دهید. در حالی که در ژآنومه 802 این تیغه ها وجود ندارند و باید برای برش نخ و پارچه از قیچی استفاده کنید. اهمیت این ویژگی یعنی وجود تیغ های برش را در حین انجام کار با استفاده از آن و صرفه جویی که در وقت شما می شود، درک خواهید کرد.

۹- روغن کاری

روغن کاری چرخ های 802 به گونه ای است که شما می توانید خودتان کار روغن کاری را انجام دهید. اما در چرخ های ژانومه 6000 به دلیل وجود سیستم فنی آن و وجود کیت و قطعات الکترونیکی بهتر است این کار را به متخصص بسپارید. تا دقیق و بهتر این کار را انجام دهند. بنابراین در این مورد چرخ های 802 روغن کاری راحت تری را در اختیارتان می گذارد.

در صورت تمایل می‌توانید مقاله چهار مکان در چرخ خیاطی ژانومه ۸۰۲ که به هیچ عنوان نباید روغن بزنید را مطالعه فرمایید.

خرید آنلاین با بهترین قیمت چرخ خیاطی ژانومه 802

۱۰- دکمه تنظیم سوزن

دهمین تفاوت چرخ های خیاطی ژانومه مدل 6000 و ژانومه 802 دکمه تنظیم سوزن است. ژانومه 6000 دکمه تنظیم سوزن دارد. این بدین معنی است که وقتی پارچه زیر کار قرار می گیرد و آماده دوخت می شود، باید توپی سوزن را یک بار خلاق عقربه ساعت بچرخانیم. تا سوزن وارد پارچه شده و از آن بیرون بیاد. تا طی این عملیات نخ زیر به رو آورده شود، سپس نخ را به پشت پایه می بریم و شروع به دوخت می کنیم. در چرخ خیاطی ژانومه 6000 دکمه تنظیم سوزن باعث می شود که با زدن آن تمام این عملیات ها را خودش انجام دهد. دیگر نیازی نیست شما نخ را جابجا کنید.

ژانومه 6000

 

جمع‌بندی مقایسه ژانومه 802 و ژانومه 6000

در این مقاله به مقایسه ژانومه 802 و ژانومه 6000 پرداخته شد. در جمع بندی تفاوت های مطرح شده در مباحث بالا به وضوح می توان قابلیت های چرخ های ژانومه 6000 را متوجه شد فقط کافی است با صرف حداکثر نیم ساعت وقت، ساعت ها از کار کردن با این چرخ خیاطی لذت ببرید. هر چند چرخ های 802 نیز چرخ های قدیمی و خوبی هستند و هنوز کاربران زیادی دارد که حاضر نیستند این مدل از ژانومه را با مدل های بالاتر معاوضه کنند، اما این نکته را هم در نظر داشته باشید چرخ های جدید با توجه به کمبودهای چرخ های قدیمی و طبق نیازهای کاربران ساخته شده اند. تا هم در وقت و هم در طراحی به صرفه عمل کنند. پیشنهاد ما خرید چرخ 6000 است زیرا شما توانایی کار با بهترین ها را دارید.

کافی است تصمیم بگیرید. کمی وقت بگذارید و سالها از کار کردن با ژانومه 6000 لذت ببرید. آموزش های تصویری کار با این چرخ را در صفحه اینستاگرام ما نیز میتوانید دنبال کنید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “10 تفاوت چرخ خیاطی ژانومه 802 و ژانومه 6000

  1. کشی جان گفت:

    درود بر شما .ممنون از اطلاعات و تجربیات مفید و کاربردی و قابل دسترسی بدون هزینه گزاف….چرخ خیاطی مادر همین مورد نخ جمع کردن و پاره کردن رو داشت ،تعمیر بردم در مکانی اما متاسفانه از عدم آگاهی من نسبت به چرخ سواستفاده کرده و چرخ به همان حالت تحویل گرفته و هزینه تقبلی از قبل پرداخت.اما با این اطلاعات شما دقیقااا تمیز کاری و روغن کاری و پیچ ماکو رو شل کردم الان هیچ موردی ندارد و واقعا این هزینه که به تعمیر کار دادن باید به شما میدادم اگه خدایی و قانونی بخواهی حساب کرد.فقط مدیون و ممنون اطلاعات و آگاهی و تجربیات شما هستم… فیلم از عملکرد و ظاهر و باطنرور اول چرخ روز تعمیر و روز استفاده از اطلاعات شما که ۲۵ اوردیبهشت ۴۰۰۱هست موجوده .میتونم به رایگان در اختیار شما بزارم ممنونم

    1. admin گفت:

      سلام و درورد. بسیار خوشحالیم که محتوای ما مورد استفاده شما بوده. سرمایه های ایزی دوخت کاربرانی مانند شما هستند. اعضای تیم ایزی دوخت شب و روز تلاش می کنند تا شما عزیزان استفاده کنید. کامنت شما خستگی رو از تن تیم ایزی دوخت در اورد. خیلی خیلی از همراهی شما خوشحالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.